KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13351095
nr 1335 1095
Ã…sa Burman
(1953-2002), Sverige
Färgetsning, "Balans". Signerad, numrerad 6/100. Motivet: 13x17cm
Åsa Burman, svensk bildkonstnär född 1953, död 2002.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 29 juni 2020
kl 20:16:40
100 kr
200 kr
300 kr
400 kr
29 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer